23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri çocukları bekliyor. İşte çocuklar için ücretsiz 5 eğlenceli nokta…

Çocukların büyük bir merakla beklediği 23 Nisan’a bir gün kaldı. Bu günü manasına uygun formda çocuklarına yaşatmak isteyen ebeveynler ise nerede, hangi aktifliğin yapılabileceğini araştırıyor. Yurdun dört bir yanında her yıl olduğu üzere bu yıl da renkli etkinliklere imza atılacak. Kimi belediyelerin sunduğu imkanların yanı sıra renkli sahne gösterileri, atölyeler, konserler üzere aktiviteler ortasında fiyatsız olarak gerçekleştirilecek olanlar da var. İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya yaşamak için aktiflik teklifleri…

1. Maltepe Aktiflik Alanı

Maltepe Aktiflik Alanı’nda çocuklara cümbüş dolu bir gün yaşatılması hedefleniyor. İstanbul Maltepe’de düzenlenecek 23 Nisan Çocuk Karnavalı’nda saat 11.00’den itibaren DJ Müzik, Kids Zumba, Arı Maya, Mahalle Konutları Çocuk Korosu, Çocuk Tiyatrosu Müzikali “Niloya“, Mehmet Erbil ile Masal Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosu Müzikali “Kukuli” aktiflikleri gerçekleşecek. Ayrıyeten atölyeler, illüzyon ve cambaz şovları yapılacak. Saat 15.00’da da çocukların çok sevdiği müzikçi Aleyna Tilki sahne alacak.

2. Bursa Hayvanat Bahçesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yurttaşları Bursa Hayvanat Bahçesi’ne bekliyor. Çocuklar için gün uzunluğu hayvan besleme etkinliklerinin düzenleneceği bu günde hayvanat bahçesine girişler her yıl olduğu üzere fiyatsız olacak.

Yaklaşık 206 bin metrekare alanda bulunan Bursa Hayvanat Bahçesi’nde 130 çeşitten 1000 hayvan bulunuyor. Yılda 700 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan bahçede, 23 Nisan’da çocuklara özel llemur, babun, zürafa, ak pelikan, Afrika pengueni, kuzu ve tavşan besleme aktiflikleri düzenlenecek.

3. Çorlu Masal Park

Çorlu Belediyesi, 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çocuklara birbirinden renkli fiyatsız etkinliklerle ulaşmayı amaçlıyor. 23 Nisan günü saat 12:00 ile 18:00 ortası devam etmesi planlanan aktiviteler Masal Park’ta gerçekleşecek.

Dans şovlarından fotoğraf aktifliklerine kadar sayısız cümbüşün yanı sıra saat 14:00’da “Ters Ev” açılışı yapılacak.

4. Müze Gazhane

İstanbul Kadıköy’de bulunan Müze Gazhane’de çocuklar da unutulmadı. Atölyelerin yanı sıra bando, konserler ve danslar 22-23 Nisan’da Gazhane’de olacak.

23 Nisan Pazar günü yüz boyama, sirk eğitimleri, sihirbazlık şovları, sulu boya atölyeleri, pandomim gösterisi ve çizgi roman atölyesi üzere etkinlikler çocukların beğenisine fiyatsız olarak sunulacak. Ayrıyeten 23 Nisan Bandosu ile de çocuklara eğlenceli bir gün yaşatılacak.

5. Gençlik Parkı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında Gençlik Parkı’nda “Çocuk Festivali” gerçekleştirecek. Başkentli çocuklar çocuk oyunlarından konserlere, palyaço gösterisinden yüz ve kum boyamaya kadar çok sayıda aktivede yer alacak. 22-23 Nisan tarihlerinde düzenlecek Çocuk Şenliği, saat 12:00’de başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir