Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, şikayetçi olmadı

Olay, geçen yıl haziran ayında Nilüfer ilçesi, Alaaddinbey Mahallesi’nde meydana geldi. Bağ meskeninde Mehmet Gündüzeli ile yanına gelen para sorunu yüzünden husumetli olduğu yeğenleri Ferman ve Şahin Gündüzeli ortasında tartışma çıktı. Tartışma kısa müddette arbedeye dönüştü. Mehmet Gündüzeli, tabancayla yeğenlerini vurup kaçtı.

Çevredekiler, silah seslerini duyup polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Gündüzeli kardeşler, kurtarılamadı. Bedenine 8 kurşun isabet eden Şahin Gündüzeli ile sol göğsünde tek kurşun yarası bulunan kardeşi Ferman Gündüzeli, yapılan otopsinin akabinde toprağa verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları cinayetlerden sonra kaçan Mehmet Gündüzeli ile kendisine yardımcı olduğu öne sürülen oğlu U.G. (21) ve yeğeni M.G.’yi (23) yakalayıp, gözaltına aldı.

‘TEHDİT EDİP, PARA İSTİYORDU’

İfadesinde Nilüfer ilçesi Gölyazı Mahallesi ile Eskişehir’de yarış atı çiftliklerinin olduğunu söyleyen Mehmet Gündüzeli, “Yeğenim Şahin Gündüzeli, beni daima tehdit edip para istiyordu. Ortamızda hasımlık bulunuyordu. Geçen hafta hakkında hata duyurusunda bulundum. Olay akşamı yanıma geldi. Tekrar tehdit edince ortamızda çıkan hengame cinayetle sonuçlandı. Üzgünüm” dedi.

Mehmet Gündüzeli tutuklanırken, kendisine yardım ettiği öne sürülen oğlu U.G. isimli denetim kuralıyla, yeğeni M.G. ise savcılık sorgusunun akabinde özgür bırakıldı.


Şahin Gündüzeli

Hakkında ‘kasten öldürme’ kabahatinden 2 defa müebbet mahpus cezası istemiyle dava açılan Mehmet Gündüzeli’nin yargılanmasında başlandı. Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Gündüzeli, Şahin ve Ferman Gündüzeli kardeşlerin anne ve babası ile sanık avukatı katıldı.

Emniyette verdiğini tabirini tekrar Mehmet Gündüzeli, “Yeğenim Şahin unsur bağımlısıydı. Benden daima para isteyip, tehdit ediyordu” dedi. Yeğeni Şahin’in konutuna de saldırdığını ve şikayetçi olduğunu belirten Gündüzeli, olaylardan uzaklaşmak için ailesiyle çiftliğine gittiğini söyledi.


Ferman Gündüzeli

‘ELİMİ ÖPÜP BARIŞMAK İÇİN BAĞ MESKENİNE ÇAĞIRDILAR’

Kendisine telefon eden yeğenlerinin barışmak ve elini öpmek istediklerini belirtmesi üzerine buluşmak için konuştuklarını söyleyen Mehmet Gündüzeli, “Alaattinbey’deki bağ konutunda buluşalım’ dediler. Eşimi meskene bıraktım, kardeşimi aradım. ‘Benimle gel, güvenemiyorum, korkuyorum’ dedim. Kardeşim, eşi ve oğlumla bağ meskenine gittik. Bir mühlet sonra yeğenlerim de geldi. Şahin bana küfretti. ‘Benden ne istiyorsun?’ dedim. Ferman saygılıydı, onu uyarıyordu. Bir mühlet sonra Ferman’a, ‘Arabadan soda getir’ deyince huzursuz oldum. Geldikleri araca giden Ferman, elindeki poşetten silah çekip ateş etti. Şahin ‘Öldür’ diyordu. Ferman’a bir el ateş ettim. Sonrasında onun elindeki silahı almaya çalışan Şahin’e de ateş ettim. Kaçmaya başlayan Şahin’in gerisinden gittim. Araca gelip torpidoyu açınca silah alacağı kanısıyla tekrar ateş ettim” diye konuştu.

‘İLİŞKİLERİ BABA-OĞULDAN ÖTEYDİ’

Sanığın kardeşi Mesut Gündüzeli ise oğlu Şahin’in 16 yaşından beri husus bağımlısı olduğunu belirterek, “Madde bağımlılığı nedeniyle ağabeyimle onu hastaneye yatırdık. Başı âlâ olunca amcasına sarıyordu. Amcasıyla ne kederi vardı, bilmiyorum. Ağabeyimin, yeğenleriyle bağı baba oğuldan öteydi. Sorunlu bir çocuktu. Sanıktan şikayetçi değilim” dedi.


Mehmet Gündüzeli

Mehmet Gündüzeli’nin avukatı da müvekkilinin yeğenleriyle samimi bir münasebeti olduğunu, Şahin’in kolunda ve göğsünde ‘Amcam’ ve ‘Değerli amcam’ yazan dövmelerin bulunduğunu belirtti.

Şahin Gündüzeli’nin müvekkilinden daima para istediğini, bu isteklerinin karşılandığını lakin son olarak müvekkiline ilişkin olan oturdukları meskenin tapusunu istediği, amcasının bunu reddetmesi üzerine maktullerin amcalarını vurmayı planladıklarını kaydeden avukat, müvekkilinin tahliyesini isteyerek, olay yerinde keşif yapılması talep etti.

Keşif yapılması talebini kabul eden mahkeme heyeti, Mehmet Gündüzeli’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir