Bakan Kurum: Muhalefet; algıya, yalana, iftiraya devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da gerçekleştirdiği toplu açılış merasimine katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Bakan Kurum, “Bugün kadim kent, dünyanın göz bebeği Diyarbakır’ımızdayız, Diyarbakırlı kardeşlerimizle beraberiz. Osmanlı’nın emaneti bu aziz kente paha katacak pek çok proje ve yapıtın açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Diyarbakır’da terörün ve makûs günlerin izlerini daima bir arada sildik”

“Biz Diyarbakır’a bakınca azim görürüz, kararlılık görürüz, dik duruş görürüz!” diyen Bakan Kurum, ‘Türkiye Yüzyılı vizyonunu işaret ederek şunları söyledi:

“Diyarbakır’ın kadim söğüt ağaçları, Bilecik Söğüt’teki eşsiz yeşillerin kardeşidir. Bu kentin bin yıllık ardıçları ve çınarları Sayın  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nda da bu toprakların mayası olmaya, çimentosu olmaya, temeli olmaya inşallah devam edecektir. Diyarbakırlılar ne hoş söyler; ‘Senin aşkından ötürü bende oluşan sıkıntı bilinmez ve anlatılmaz.’ Biz Diyarbakır’a bu türlü bir muhabbetle, bu türlü bir aşkla, bu türlü bir sevdayla bağlıyız. Bu kente hizmet etmek bizim için en büyük onur. İşte, Tarihi Surlar Bölgesini, tekrar inşa ettik. Terörün ve makus günlerin izlerini daima birlikte sildik. Eğitim yuvalarımızı yine onardık, yavrularımızın geleceğe hazırlandığı bilim yuvalarını yine inşa ettik. Tarihi yapıları, kardeşlik ruhuyla, tarih şuuruyla restore ettik. Bugün Sur; lisanlara destan hoşluğuyla, yeşiliyle, parklarda oynayan çocukların göğe yükselen sesleriyle anılıyor.”

“Diyarbakır’da bugün yatırım bedeli yaklaşık 2,5 milyar lira olan 41 projemizin açılışını gerçekleştiriyoruz”

Bakan Kurum, yapılan yeni konutlarla, yeni toplumsal alanlarla, spor tesislerle, okullarla ve yurtlarla Diyarbakır’ın kalkınmasına katkı sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Hamdolsun tüm yatırımlarımız Kürt kardeşlerimizin, gençlerimizin umudu olmuştur. Açtığımız her yeni kapı, Diyarbakır için huzur olmuştur, kalemi silaha galip kılmıştır. İnşallah yeni yatırımlarla Diyarbakır’ımızı büyük bir muhabbetle, tarihten aldığımız ilhamla daima birlikte daha da güzelleştireceğiz. İşte bugün de Diyarbakır’ın çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm ve toplumsal konutlarımızla birlikte millet bahçesinden kamu yapılarına, spor tesislerinden etraf düzenlemelerine kadar birçok alanda yatırım bedeli yaklaşık 2,5 milyar lira olan 41 projemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar hamdolsun dar gelirli 2 bin 705 ailemizi yeni yuvalarına kavuşturduk.” tabirlerini kullandı.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi kapsamında Diyarbakır’ımıza  5 bin 570 konut, 30 bin alt yapısı hazır imarlı yerimizi da sizlerin hizmetine sunuyoruz”

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağı olan “İlk Konutum, Birinci İş Yerim” projesi kapsamında Diyarbakır’a yapılacak konut, iş yeri ve konut gayeli yerler hakkında bilgi veren Bakan Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Cumhuriyet tarihimizin en büyük toplumsal konut projesi kapsamında; 500 bin toplumsal konut, 1 milyon konut gayeli arsa, 50 bin işyeri amacımızın birinci etabında Diyarbakır’ımıza toplam 5 bin 570 yeni konut inşa edeceğiz. Kendi konutunu yapmak isteyen Diyarbakırlı hemşerilerimiz için 30 bin alt yapısı hazır imarlı yerimizi da sizlerin hizmetine sunuyoruz. Tekrar Dicle’nin çocukları için de kentimize sevinçle koşup oynayabilecekleri 5 millet bahçesi kazandırıyoruz.” formunda konuştu.  

“Muhalefet; algıya, palavraya, iftiraya devam ediyor lakin bunların milletimizde bir karşılığı yok!”

Bakan Murat Kurum, 2023 seçimlerini işaret ederek kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu ve eser siyaseti anlayışıyla çalışmalarımıza devam ederken, muhalefet; algıya, palavraya, iftiraya devam ediyor lakin bunların milletimizde bir karşılığı yok! İnşallah Diyarbakırlı hemşerilerimizin, milletimizin desteğiyle 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı rekor bir oy alarak ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu doğrultusunda amaçlarımıza emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir