Başakşehir ve Sivasspor’un muhtemel rakipleri belli oldu

Emre Belözoğlu idaresindeki Başakşehir ve İstek Çalımbay’ın çalıştırdığı Sivasspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde kümelerini önder tamamladı. Temsilcilerimiz direkt son 16 cinsine yükselme başarısı gösterdi. Başakşehir ve Sivasspor’un UEFA Avrupa Konferans Ligi Son 16 Tipi’ndeki olası rakipleri belirli oldu.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde kümesini 2’nci sırada bitiren kadrolar ile UEFA Avrupa Ligi’nden Konferans Ligi’ne düşen kadroların eşleşmelerinde tıp atlayan ekipler, Başakşehir ve Sivasspor’la eşleşecek. İşte beklenen rakiplerimiz…

UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi’nde Fiorentina, Hearts ve Rigas Skola ile birebir kümede yer alan Başakşehir, 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgiyle kümesini tamamladı. Turuncu-lacivertliler bu performansla 13 puan toplama başarısı gösterdi. Başakşehir 14 kere rakip fileleri havalandırdı ve kalesinde 3 gol gördü.

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi’nde yer alan temsilcimiz Sivasspor 11 puanla tepede yer aldı. Kırmızı-beyazlılar 6 karşılaşmada 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgiyle alandan ayrıldı. İstek Çalımbay’ın öğrencileri 11 gol attı ve kalesinde 7 gol gördü.

UEFA Avrupa Ligi’nden UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne düşenler…

AEK LARNACA – GÜNEY KIBRIS

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi’nde temsilcimiz Fenerbahçe ile birebir kümede yer alan AEK Larnaca kümesi 3’üncü sırada tamamladı. Güney Kıbrıs temsilcisi bu performansla UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde çaba etme hakkı kazandı.

SHERIFF – MOLDOVA

Ülkemizde bir periyot Rizespor’u da çalıştıran Stjepan Tomas’ın başında olduğu Sheriff, Real Sociedad ve Manchester United’ın gerisinde kalarak UEFA Avrupa Ligi E Grubu’nu 3’üncü sırada tamamladı. Sheriff bu süreçte, Omonia ile oynadığı 2 maçı kazandı. 4 gol atıp, kalesinde 10 gol gören Moldova temsilcisi temsilcimiz Başakşehir ve Sivasspor’un mümkün rakipleri ortasında.

BODO/GLİMT – NORVEÇ

Arsenal ve PSV’nin bulunduğu şiddetli A Kümesi’nde yer alan Norveç temsilcisi Bodo/Glimt, 4 puanla 3. sırada yer aldı ve Konferans Ligi’ne düştü. Bodo/Glimt, eleme tipinde rakibini eleyip son 16’ya kalmayı başarırsa temsilcilerimiz Başakşehir yahut Sivasspor’un rakibi olabilir.

LUDOGORETS – BULGARİSTAN

C Kümesi’nde 2 galibiyet ve 1 beraberlik almasına karşın 7 puanla 3. sırada yer alan Ludogorets, eleme tipini geçmesi halinde Başakşehir ve Sivasspor’la eşleşebilir.

 

LAZIO – İTALYA

Serie A devi Lazio, UEFA Avrupa Ligi F Kümesi’nde 8 puanla 3’üncü sırada yer aldı. Tüm ekiplerin 8’er puan topladığı kümede UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne katılmaya hak kazanan Serie A takımı, Başakşehir ve Sivasspor’la eşleşebilir.

KARABAĞ – AZERBAYCAN

UEFA Avrupa Ligi G Grubu’nu 3’üncü sırada tamamlayan Karabağ, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gayret edecek. Azerbaycan temsilcisi, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde küme ikincisi ile eşleşmesini geçerse, Başakşehir ya da Sivasspor’la eşleşebilecek.

BRAGA – PORTEKİZ

Portekiz temsilcisi Braga; 9 gol atıp, 7 gol yediği D Grubu’nu Union Berlin ve Union Saint-Gilloise’nin akabinde 3. sırada tamamladı ve Avrupa macerasına Konferans Ligi’nden devam edecek. Portekiz grubu mümkün rakipler ortasında bulunuyor.

TRABZONSPOR – TÜRKİYE

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimizden Trabzonspor, Ferencvaros ve Monaco’nun gerisinde kalarak kümesi 3’üncü sırada tamamladı. Bordo-mavililer, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nden gelecek rakibi elemesi halinde Başakşehir ve Sivasspor’un rakibi olabilecek.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde kümesini ikinci sırada tamamlayanlar…

FIORENTINA – İTALYA

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Başakşehir’in kümesinde yer alan Fiorentina, 13 puan toplama başarısı gösterdi. Fiorentina bu performansıyla kümesini 2’nci sırada tamamladı. Fiorentina, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elemesi halinde son 16 cinsine yükselecek.

DNIPRO – UKRAYNA

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde AZ Alkmaar, Apollon ve Vaduz’la birebir kümede yer alan Dnipro kümesini 2’nci sırada tamamladı. Ukrayna temsilcisi bu süreçte 10 puan topladı. Dnipro, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elemesi halinde Sivasspor ve Başakşehir’in beklenen rakipleri ortasına ismini yazdıracak.

GENT – BELÇİKA

UEFA Avrupa Konferans Ligi F Kümesi’nde 2’nci sırada yer alan Gent, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elemesi halinde son 16 tipine yükselecek. Gent birebir kümede yer aldığı Djurgarden, Molde ve Shamrock ortasında 2’nci sırada yer aldı.

ANDERLECHT – BELÇİKA

B Grubu’nu West Ham United’ın arkasında 8 puanla 2. sırada tamamlayan Belçika grubu Anderlecht, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elemesi halinde Sivasspor ve Başakşehir’in beklenen rakipleri ortasına ismini yazdıracak.

CLUJ – ROMANYA

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki temsilcilerimizden Sivasspor’la birebir kümede yer alan CFR Cluj, 10 puan toplama başarısı gösterdi. Romanya temsilcisi kümesini ikinci sırada tamamladı. Cluj, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elerse, Başakşehir ve Sivasspor’la eşleşebilecek.

LECH POZNAN – POLONYA

UEFA Avrupa Konferans Ligi C Grubu’nu 2. sırada tamamlayan Polonya takımı Lech Poznan, bu süreçte 9 puan toplama başarısı gösterdi. Lech Poznan, UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elerse, Başakşehir ve Sivasspor’la eşleşebilecek.

PARTİZAN – SIRBİSTAN

Sırbistan temsilcisi Partizan da UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde üst tipe çıkmayı başaran kadrolar ortasında yer aldı. Kaç ile 9’ar puanı olmasına karşın 2. sırada kalan Partizan, ön eleme çeşidin son 16 için çaba edecek.

BASEL – İSVİÇRE

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde H Kümesi’nde 3 galibiyet, 2 beraberlik ve sadece 1 yenilgi alan Basel, 11 puanla 2. sıarada yer aldı. İsviçre grubu UEFA Avrupa Ligi’nden gelecek rakibini elemesi halinde Sivasspor ve Başakşehir’in mümkün rakipleri ortasına ismini yazdıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir