Havalimanı güvenliğinin durdurduğu yolcunun üzerinden zebra ve zürafa kemikleri çıktı

ABD’nin Virginia eyaletindeki havalimanında durdurulan yolcunun üzerinden zebra ve zürafa kemikleri çıktı. ABD Gümrük ve Hudut Koruma (CBP) vazifelileri, Dulles Milletlerarası Havalimanı’nda bulunan kemiklere el koydu.

Independent Türkçe’nin aktardığına nazaran yetkililer, kimliği açıklanmayan yolcunun Kenya’dan ABD’ye 17 Kasım’da geldiğini duyurdu. Yolcu havalimanına vardığında yanında küçük bir akasya kolu taşıdığını görevlilere söyledi. Fakat valizleri x-ray aygıtından geçiren CBP yetkilileri, hayvanlara ilişkin kemikleri tespit etti. Yolcu kemikleri Kenya’da bulduğunu ve anı olarak yanında getirmek istediğini söz etti.

Görevliler, kemikleri, ABD Balık ve Yırtıcı Hayat Servisi’ne gönderdi. Zürafa ve zebra kemiklerinin getirilmesinin hayvan kaçakçılığıyla gayret yasasının ihlal ettiğine karar verildi. Bayan hakkında kabahat duyurusunda bulunulmasa da kemiklere el kondu.

CBP Washington müdürü Kim Der-Yeghiayan, “tatillerinden bir hatıra saklamak isteyen gezginleri anlıyorum” dese de bu çeşit kemiklerin hastalık taşıyabileceğini belirtti.

CBP yetkililerinden Christopher Brewer ise, şimdiye kadar yanmış yarasa etinden, iguana yumurtası içeren sulu yemek üzere pek çok farklı şeye el koyduklarını kaydetti:

“Yaklaşık 2 yıl evvel bir memur, bir yolcunun babun kafatası taşıdığını bildirdi… Bazen karşılaştığımız şeyler farklı kokuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir