Kanser Hastası Depremzede Konteyner İstedi: ‘Seyyar Tuvalet Yok, Yağmur Yağınca Çadırın Altına Su Doluyor’

Depremde kalça kemiği kırılan kanser hastası 65 yaşındaki Erol Özer ve eşi Hatice Özer, çadırda yaşadıkları zorluklar nedeniyle konteyner talep etti. ”Yağmur yağınca çadırın altına su doluyor” diyen Hatice Özer, “Tuvalet sorunu hala devam ediyor. Eşim rahatsız olduğu için konuttaki tuvaleti kullanmak zorundayız. Lakin içeri girmeye de korkuyoruz. Eşim bağırsak kanseri, tedavi oluyordu. Birebir vakitte şeker hastalığı var. Sarsıntıdan sonra tansiyon sorunu da oluşmaya başladı. Çadırda kalmak bizim için sorun oluyor. Konteyner verilsin” dedi.

Depremin vurduğu kentlerden Antep’in İslahiye ilçesine bağlı Haltanlı (Altınüzüm) Mahallesi’nde yaşayan Hatice Özer ve kanser hastası eşi Erol Özer konutları hasar gördüğü için çadırda yaşıyor. Bağırsak kanseri tedavisi gören Erol Özer, sarsıntı günü sahura kalktığını ve ekmek almak için fırına gittiğini bu esnada yaşanan zelzele sırasında düşerek kalça kemiğini kırdığını söyledi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Delal Akyüz’ün haberine nazaran, eşinin kalçasındaki kırığa karşın zelzeleden sonraki 4 gün hastaneye gidemediklerini belirten Hatice Özer, birinci günlerde çadır olmadığı için kalça kemiği kırılan eşinin hasarlı konutta kalmak zorunda kaldığını söyledi. Özer, “Çadır verilmediği için eşim hasar gören konutta kalmak zorunda kaldı. Meskene girmeye korktuğum için temizlediğim ahırda kalmaya başladım. Daima muhtarı aradık fakat 15 gün sonra çadır geldi. Kimsemiz olmadığı için komşularımız yardım etti ve o denli kurabildik çadırı” diye belirtti.

Eşiyle kaldıkları çadırda birçok sorun yaşadıklarını anlatan Özer, “Tuvalet sorunu hala devam ediyor. Eşim rahatsız olduğu için meskendeki tuvaleti kullanmak zorundayız. Lakin içeri girmeye de korkuyoruz. Yağmur yağınca çadırın altına su doluyor. Eşim bağırsak kanseri, tedavi oluyordu. Birebir vakitte şeker hastalığı var. Sarsıntıdan sonra tansiyon sorunu da oluşmaya başladı. Eşim şuan ayağa kalkabiliyor fakat rahat hareket edemiyor. Çadırda kalmak bizim için sorun oluyor. Konutumuzda hasarlı girmeye korkuyoruz. Konteyner verilsin” talebinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir