Mehmet Yozgatlı’dan Fenerbahçe sözleri! Devam etsek şampiyonduk

Süper Lig’in üç büyükleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ta forma giyen Mehmet Yozgatlı, katıldığı bir radyo programında samimi açıklamalarda bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programına konuk olan Mehmet Yozgatlı, gündeme dair değerli açıklamalarda bulundu.

“Galatasaray’da oynadığımı hatırlamıyorlar”

Sarı- kırmızılı formayı giymeye başladığında çok genç olduğuna dikkat çeken Yozgatlı, “Galatasaray’da gençtim. Çok efsane ve büyük başarılara imza atmış bir takım vardı. Haliyle ben de pek forma bahtı bulamıyordum. Bu yüzden beşerler benim Galatasaray’da oynadığımı pek hatırlamıyorlar” dedi.

“Oynadığım her kulübü severek oynadım”

Fenerbahçe’de üç şampiyonluk yaşadığının altını çizen Yozgatlı, İstanbulspor’un çok kaliteli bir takımı vardı o vakitler. Sonrasında da Galatasaray’a kiralanmıştım. O periyotta kupalar kazandık, UEFA Kupası dahil. Oradan da Adanaspor’a kiralandım. Erol Bulut kadro arkadaşımdı, Löw de hocamızdı. Adanaspor’dan da tekrar kulübüme, İstanbulspor’a geri dönmüştüm. Orada hoş bir dönem geçirdikten sonra, Fenerbahçe’ye transfer oldum. Burada da 3 şampiyonluk yaşadım. Bir futbolcuya nasip olabilecek en hoş mesleklerden birini yaşadım çok şükür. Bizim vaktimizde para hesapları pek yapılmazdı. Ben de nerede olursa olsun oynadığım her kulübü severek oynadım. Saha içinde de dışında da bu efendiliğimizle beşerler bizi sevdiler sağ olsunlar. Rastgele bir reaksiyon görmedim hiçbir vakit. Günümüzde de Mehmet Topal bu biçimde.”

“Hagi, gerçek bir liderdi”

Beraber oynadığı Hagi ve Alex kıyaslamasında bulunan Yozgatlı şunları söyledi: “Hagi, büyük bir yıldızdı. Gittiği kadrolar ve yaptıkları ortada. Alex de büyük bir oyuncuydu. İstatistiklere bakarsanız tahminen Alex daha yeterli görünebilir fakat Hagi Emre’nin de söylediği üzere gerçek bir başkandı. Gençleri yönlendirir, etrafını yönlendirirdi. Alex ise biraz daha sakin, işine konsantre bir oyuncuydu. Alex çok genç yaşta geldi ligimize. Hagi ise daha geç geldi, Türkiye’yi mest etti ve gitti. O manada Hagi, Alex’ten daima 1-2 adım daha öndedir.”

“Beşiktaş’ta kimin ahını aldıysak belimiz doğrulmadı”

Yozgatlı, mesleğinde çok sakatlık yaşamadığını lakin Beşiktaş periyodunda bunun değiştiğini tabir ederek şöyle konuştu:

“Beşiktaş’ta artık kimin ahını aldıysak belimiz doğrulmadı. Bir hazırlık maçında belime aldığım tekmeyle saçma bir biçimde 1,5 ay kendime gelemedim. Akabinde düzeliyorum derken, bel fıtığına yakalandım. 6 ay boyunca da teşhis konusunda, tedavi konusunda uğraştırdılar. Sonrasında özel bir hastanede beni koltuğa oturttular, ellerimi ayaklarımı bağlayıp ağzımı kapattılar. Orada beni öldürseler kimse bilmez. Doktor büyük bir iğne aldı, ucunda da elektrik var. ‘Mehmet sakin ol’  dedi ve o iğneyi ayaklarıma, belime, adeleme batırdı. 10-15 sefer uyguladı bunu. Bitti ve fıtık olduğum tespit edildi. Akabinde fıtık ameliyatı vs. derken lig bitmiş oldu. Haliyle Beşiktaş’ta formanın hakkını vermek nasip olmadı maalesef.”

“Erol Bulut beni gaza getirdi”

Futbolu bıraktıktan sonra ailesiyle vakit geçirmek istediğini belirten Yozgatlı, teknik yöneticiliğe geçiş sürecini şöyle anlattı: “Aslında futbolu bıraktıktan sonra artık yavaş yavaş ailemize vakit ayıralım diyorduk zira ben çocuklarımın büyüdüğünü bile göremedim tabiri caizse. Lakin Erol Bulut beni bir nevi gaza getirdi. Sen büyük futbolcuydun, ne oturuyorsun. Kalk bir şeyler yap dedi ve böylece teknik yöneticiliğe de adım atmış olduk. Alt liglerde kimi ekipleri çalıştırdıktan sonra Erol Bulut’un yanında çalışmaya başladık.”

“Fenerbahçe’de göreve devam etseydik şampiyonluk gelirdi”

Bir ilçe ekibi olan Alanyaspor’u Erol bulut ile birlikte kupada finale taşıdıklarını hatırlatan Yozgatlı, Fenerbahçe’de vazifeye devam etmeleri durumunda ise şampiyonluğun geleceğini kaydetti:

 “Alanyaspor’u ligin en sıkıntı gruplarından birisi haline getirdik. Sahiden âlâ de bir takım vardı ve Erol hoca yeterli işlere imza attı. Dönem bittiğinde Erol hoca gelip bize ‘kontrat uzatmayacağız, Fenerbahçe’ye transfer olacağız’ dedi ve oraya gittik. Fenerbahçe’de grubumuz yeterliydi, orada oynamış isimlerdik daima. Grup çok dağınıktı, hatırlarsanız Fenerbahçe küme düşmemeye oynadı. Biz gelince birlikteliği başardık lakin maalesef Covid sebebiyle taraftarımızın olmaması bizi etkiledi. Şayet vazifeye devam etseydik şampiyonluk da gelirdi zira biz bir şeyler inşa etmeye başlamıştık.”

“Kendi yolumuzu çizmemiz gerekiyor”

Erol Bulut’a teşekkür eden Yozgatlı, “Kendisinden çok şeyler öğrendik ve deneyim kazandık lakin artık kendi yolumuzu çizmemiz gerekiyor. Baktığınız vakit futbol değişiyor, teknoloji ilerliyor. Haliyle genç ve araştırmacı hocaların daha fazla olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu manada biz de grubumuzu kurduk, çalışmalarımız sürüyor. Projeleri ve maksatları olan, bizim de ahenk sağlayabileceğimiz bir kulüp olursa gideceğiz inşallah” dedi.

Şampiyonlukta gönlü Fenerbahçe’den yana

Mehmet Yozgatlı, Harika Lig’de 2022-2023 dönemiyle ilgili de konuştu. Yozgatlı; “Kıran kırana bir lig olacağını düşünüyorum. Hoş transferler var, Anadolu gruplarımız da âlâ gidiyor. Çok keyifli bir lig olacağı kanaatindeyim. Gönlümden ise Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir