17 köpek ağaca asıldı: Belediyeler ‘sınır’ tartışmasına tutuştu

Ankara’nın Keçiören ilçesinde 17 köpek ağaca asılmış halde bulundu. Köpeklerden 14’ü canlı olarak kurtarılırken 3’ü ise meyyit halde bulundu. Yenimahalle ilçesinde gerçekleştiği belirtilen ve reaksiyon çeken olay sonrası Yenimahalle Belediyesi, yayımladığı açıklamada olayın Yenimahalle’de değil, Keçiören’de gerçekleştiğini argüman etti. Açıklamada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi, yasal süreçler için ise Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü müdahil olmuştur” denildi.

Artı Gerçek’te yer alan habere nazaran; bunun üzerine Keçiören Belediyesi de bir açıklama yayımlayarak, Yenimahalle Belediyesi’nin savlarını aksini savundu.

‘YENİMAHALLE HUDUTLARI İÇİNDE GERÇEKLEŞTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR’

Yaptıkları inceleme ve kroki çalışmaları sonucunda olayın yaşandığı yerin Yenimahalle hudutları içinde yer aldığının öne sürüldüğü açıklama şöyle:

“Ankara Yenimahalle’de 17 köpeğin canice ağaca asıldığı, bu canlardan 14’ünün kurtarıldığı, üçünün ise maalesef ömrünü yitirdiği haberi bizleri derinden üzmüştür. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından görevlendirilen yetkililer başta olmak üzere belediyemizin ilgili müdürlükleri tarafından olay yerinde yapılan inceleme ve kroki çalışmaları sonucunda bu elim olayın Yenimahalle hudutları içinde yaşandığı tespit edilmiştir. Sanıyoruz ki Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan açıklama kendilerine yapılan yanlış bilgilendirme sonucunda kamuoyu ile paylaşılmıştır. Keçiören Belediyesi olarak bizim için sonların rastgele bir değeri yoktur. Değerli olan can dostlarımızın sıhhati ve güvenliğidir.

Keçiören Belediyesi, Türkiye’nin en çağdaş süreksiz hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine sahip belediyesi olarak her yıl binlerce sokak hayvanını yaşatmak için besin, bakım ve tedavi fiyatlarını fiyatsız ve aralıksız sürdürmektedir. Pak ve dilsiz canlarımız dün olduğu üzere bugün de bize emanettir. Belediyemizin tüm klinik ve rehabilitasyon merkezleri onların hizmetindedir. Ağaca asılarak eziyete maruz kalan can dostlarımız için yapabileceğimiz her ne olursa uzman takımımızla yürekten takviyeye hazırız. Bu elim olayı esefle kınadığımızı ve yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuna hürmetle duyururuz.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir