Usain Bolt dolandırıldı: Banka hesabından milyonlarca dolar kayboldu!

8 Olimpiyat şampiyonluğu ve 100 metrede dünya rekorunun sahibi Usain Bolt, banka hesabında sebebi şimdi belirli olmayan bir nedenden dolayı büyük bir kayıp yaşadı. Jamaikalı atletin 12.7 milyon dolarlık bir kaybının olduğu ve hesabında yalnızca 12 bin dolar kaldığı aktarıldı. Bolt’un avukatları, paranın 10 gün içerisinde hesaba tekrar yatırılması için müracaatta bulunduklarını belirtti.

Hukuki Süreç Başladı

NTV Spor’da yer alan habere nazaran, Jamaikalı atletin avukatları yaptığı açıklamada, Bolt’un ülkesindeki özel bir yatırım hesabında 12.7 milyon dolar kayıp yaşandığı ve bahisle ilgili hukuksal sürecin başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, Bolt’un hesabında yalnızca 12 bin dolar kaldığı aktarılırken, “Eğer bu bir yanlıştan kaynaklanmadıysa müvekkilimize karşı önemli bir dolandırıcılık ve hırsızlık kabahatiyle karşı karşıyayız.” tabirlerine yer verildi.

Bolt’un avukatlarının ayrıyeten, paranın 10 gün içerisinde hesaba tekrar yatırılması için müracaatta bulundukları tabir edildi. Jamaika Maliye Bakanı Nigel Clarke konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi, “Endişe verici bir durum. Dürüst olmayan birkaç insan yüzünden kurumlarımızın itibarsızlaştırılmasına müsaade veremeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir